Kategoriler

BAŞKANLAR KURULUNDA EYÜB GÜLER'e TAM DESTEK

ODA BAŞKANLARI EYÜB GÜLER İLE YOLA DEVAM KARARI ALDI

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  Başkanlar Kurulu Toplantısında Oda Başkanları “Hacı Eyüb GÜLER İLE YOLA DEVAM” dedi.    

         Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu Toplantısı Ordu Radisson BLU Otel’de 19 Ağustos Cumartesi Günü gerçekleştirildi. Esnaf ve Sanatkarlar Meslek  Kuruluşları Kanununa göre yılda bir kez meslek odaları başkanlarının katılımıyla yapılan ve bir istişare toplantısı olan başkanlar kurulunda  esnaf sanatkarların sorunları , bu sorunların çözümü için yapılan çalışmalar yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetler , mevzuat konuları  hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

         Geçtiğimiz haftasonu yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısına il ve ilçelerde bulunan meslek odası başkanları yoğun katılım göstermiştir. 55 meslek odasının katılımıyla gerçekleşen toplantıda  saygı duruşu ve İstiklal  Marşının ardından  18 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Kurulundan bugüne kadar yapılan çalışmalar slayt ve video sunum eşliğinde gösterilmiştir. Birlik Başkanı Hacı Eyüb GÜLER açış konuşmasını yaptıktan sonra 2017 yılına ilişkin faaliyet raporunu sundu. Faaliyet raporunun  sunulmasının ardından söz almak isteyen  Oda Başkanlarına söz verildi. Oda başkanları yapılan çalışmalar , odaları ile ilgili sorunlar ve Birlik başkanı Hacı Eyüb GÜLER’in yapmış olduğu hizmetler ile ilgili söz aldı.  2016 yılının Haziran ayında  yapımına başlanan ve 2017 başından itibaren hizmet verilmeye başlayan yeni hizmet binası için Başkan Hacı Eyüb GÜLER    ve yönetimine teşekkür edildi. Samsun Fuar ve Kongre Merkezine hisse alınmak suretiyle ortak olunması ve fuarlara esnaf ve sanatkar işletmelerinin de daha yoğun iştirak edebilmesi için yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğu dile getirildi. Kayıtdışı çalışan esnaflar ile ilgili sorunlar aktarıldı. Haksız rekabetin önlenmesi için ruhsat vermekle yükümlü belediyeler ve diğer kuruluşlar ile ilgili işbirliği yapılması talep edildi.

           Toplantıda söz alan Oda başkanları yapılan çalışmalardan ve Birlik Başkanı Hacı Eyüb GÜLER’in 24 saat açık telefonuna ulaşabilir olmaktan ,doğumdan,cenazesine,düğününe kadar herkesin işine koşmasından , yardımsever ve toparlayıcı kişiliğinden ,çözüm odaklı yaklaşımlarından ,herkesi kucaklamasından , ikili ilişkilerdeki başarısından,resmi kurum ve kuruluşlarla olumlu ilişkilerden , esnaf teşkilatı içinde birlik beraberliği sağlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Toplantıda söz alan 18 Oda Başkanı daha önceki genel kurul seçimlerinde Hacı Eyüb GÜLER’e oy vermediklerini ,karşısında olduklarını , ancak geçen süre boyunca yapılan işlerden ve olumlu çalışmalardan  duydukları memnuniyeti belirterek yeni dönemde tam destek vereceklerini söylediler. 2018 yılında yapılacak Birlik  Genel Kurul seçiminde yeniden Hacı Eyüb GÜLER ile yola devam diyerek , büyük bir moral ve motivasyon desteğinde bulundular.

           Hacı Eyüb GÜLER Oda başkanlarına teşekkür ederek ,sizlerin  de desteğiyle birlik ve beraberlik içinde esnaf ve sanatkarımıza hizmet etmek benim için bir iş değil kutsal bir görevdir diyerek  2018 yılındaki genel kurul seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.


Habere ait diğer fotoğraflar