Kategoriler

SESOB OLİMPİYATLARA HAZIR

OLİMPİYAT OYUNLARI BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BİRLİK BİNAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SAMSUN ESOB OLİMPİYATLARA HAZIR

 

Bu yıl 23.'sü Samsun'da düzenlenecek olan 2017 Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları dolayısıyla, Samsun Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliğinde konuya ilişkin koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Hacı Eyüb Güler'in organizasyonunda ve Türkiye Şoförler Federasyonu Fevzi Apaydın'ın başkanlığında birlik binasında gerçekleştirilen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına, SAMULAŞ Daire Başkanı Kadir Gürkan, Samsun Şoförler Odası Başkan Vekili Yusuf Saim Erkan, Samsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, Esnaf Odaları Birliği Genel Sekreteri Belgin Onur, Samsun'da faaliyetini sürdüren tüm şoför esnaflarını temsilen dolmuş ve minibüs hatlarının başkanları ve yönetimleri katılım gösterdi.

 

Esnaf Odaları Birliği Fevzi Apaydın Toplantı Salonunda icra edilen toplantıda, olimpiyat süresince sağlanacak ulaşım ve koordinasyonun en sağlıklı bir şekilde sağlanmasına yönelik alınacak tedbirler ve buna ilişkin ek önlemler masaya yatırıldı.

 

Toplantıda uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek olan olimpiyatların Samsun için önemine değinen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Şehrimizin tanıtımı ve ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesinin sağlanması açısından bu organizasyonun olduğunu düşünüyorum. Bizler şoför esnaflarının temsilcileri olarak bize düşecek sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için var gücümüzle teyakkuzda olacağız. Böylesine önem arz eden bir organizasyonun esnaf camiası açısından sorumluluğunu kavrayan ve bu toplantının yapılmasına vesile olan başta Odalar Birliği Başkanımız Hacı Eyüb Güler ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.

 

18-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan, 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na yüzeysel bir spor etkinliği olarak bakılmaması gerektiğini vurgulayan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler ise konuya ilişkin şunları söyledi: 'Dünya genelinde  108 ülkenin katılımıyla 21 branşta düzenlenecek olan uluslar arası bir olimpiyat organizasyonundan bahsediyoruz. Her fırsatta şehir tanıtımı eksikliği çeken Samsunumuz için bu organizasyonun eşi bulunmaz bir fırsat olarak değerlendiriyorum. İlimizde görev yapan en üst düzey mülki idare amirinden yerel yönetİcisine, Sivil Toplum Örgütlerinden üniversitelerine, hatta her bir vatandaşımıza kadar, hepimize düşen sorumluluklar var. Bizler bu noktada esnaf camiası olarak üzerimize düşenden fazlasını bu şehir yapma adına burada toplandık. Olimpiyat süresince sağlanacak ulaşım koordinasyonuyla alakalı talep ve istekleri camia temsilcilerimizle masaya yatırdık. Bu konuda hep birlikte verimli ve önemli kararlar aldık.'

 

Olimpiyatların Samsun'da düzenlenmesinde emeği geçen Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın şahsında Cumhurbaşkanından, Başbakanına tüm hükümet yetkililerine şükranlarını sunan Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a da teşekkürlerini sunarak, ' Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, her zaman olduğu gibi Samsun adına büyük bir kazanım olan bu organizasyon için büyük çalışmalara imza attı. Gece gündüz demeden en iyi tanıtım organizasyonuna imza atmak için var gücüyle halen çalışıyor. Bunları yakından görüyorum ve takdirle karşılıyorum. Bizlerde kendisindeN aldığımız feyizle bu birlikteliğe ortak olma gayretindeyiz.' şeklinde konuştu.

 

Olimpİyat süresince teyakkuzda olacaklarını ifade eden Hacı Eyüb Güler, Samsun 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın başta ülkemiz adına ve Samsun için hayırlı sonuçlar vesile kılması temennisinde bulundu.


Habere ait diğer fotoğraflar