Kategoriler

YENİ HİZMET BİNAMIZI TÖRENLE AÇTIK

     Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin yılbaşında tamamlanan vehizmet vermeye başlayan hizmet binasının resmi açılışı, camiaya yakışırgörkemli bir törenle gerçekleştirildi.
Düzenlenen açılış törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK'in yanı sıra;Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı BendeviPALANDÖKEN, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN,  Samsun Milletvekili Fuat KÖKTAŞ, Kemal ZEYBEK, Samsun BüyükşehirBelediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Canik Kaymakamı İlhan TURGUT, CanikBelediye Başkanı Osman GENÇ, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK, TSO BaşkanıSalih Zeki MURZİOĞLU, Merkez ve ilçelerde bulunan meslek odası başkanlarımız,yönetimleri, Samsun sanayi esnafı ve çok sayıda davetli katıldı.
Bakan Çelik, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yeni hizmetbinasının açılışında yaptığı konuşmada, esnafın Türkiye'nin bel kemiği olduğunusöyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı dönemde esnaf için önemliadımlar attıklarını dile getiren Çelik, esnafın sıkıntılarını bir bir ortadankaldırdıklarını belirtti. "Türkiye'de doğusu batısı, güneyi kuzeyi yok. 80milyon eşittir ve şerefli Türkiye vatandaşıdır." diyen Çelik, şöyle devametti: "Bu anlayışla hizmetlerimizdeki adil uygulamaları tüm kesimlereyaydık. Türkiye hassas bir dönemden geçiyor. Son derece kritik bir dönemdengeçtiğimizi unutmayalım. Devlet, çeşitli kesimler tarafından, gördüğünüz vegöremediğiniz kesimler tarafından kuşatılmak istendiği bir sürecin içindengeçiyor. Terör örgütlerinin Türkiye'ye saldırmak için vardiya usulübirbirlerini kullandıkları ve kullanıldıklarını bildiğimiz bir süreçtengeçtiğimizi hiçbir zaman unutmayalım." Bu süreçlerden çıkışın ancak Ahilikkültürü ile olabileceğini vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:"Birlikle olur, beraberlikle olur, dayanışma ile olur. Hep beraberbirbirimize sahip çıkmak ile bunları aşacağımızı herkesin bilmesi gerekiyor.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti gecekondu devleti değildir diyen Çelikşunları söyledi: 'Duyduk, duymadık kimse demesin. Herkes bilsin ki bu devlet,böyle gecekondu devleti değil. Bu devlet 2 bin yıllık geleneği olan birdevlettir. Bu devlette 900 yıllık esnaf geleneği var. Bu devlette 700 yıllıkimparatorluk geleneği var. Bu devlette 94 yıllık cumhuriyet deneyimi var. Onuniçin 3-5 çapulcunun bizi yıldıramayacağını dosta düşmana anlatmamız lazım.Güzel bir coğrafyadayız. Şairler, 'Verilmeyecek şeyler vardır, şan gibi, şerefgibi, namus gibi, Kars gibi, Ardahan gibi...' diyor. Bizden toprak isteyenlerekarşı böyle haykırıyorlar. Ecdadımız böyle haykırıyor. İşte verilmeyecek şeylervardır. Şan, şeref, namus verilir mi? Verilmez. Aynen şöyle diyor. 'Bu azizşehit kanıyla sulanmış topraklar da kimseye verilmez' diyor. Böyle kutsal vemübarek topraklarda yaşıyoruz. Onun için toprağımızı ne sele vereceğiz ne yelevereceğiz ne de göz diken ele vereceğiz."
 
Bakan Çelik, birilerinin fason devletler kurarak oradan Türkiye'yirahatsız etme çabası içinde olduğunun altını çizerek, bunda başarısağlayamayacaklarını söyledi. Birlik, beraberlik ve dirlikleri devam ettiğisürece Allah'ın izniyle Türkiye'nin geleceğine söz söyleyecek olanların esnaf,çiftçi ve 80 milyonun olacağına işaret eden Çelik, "Başkalarının birülkeye elbise biçme imkanı hiçbir zaman olmayacaktır. Problemlerimiz yok mu?Elbette olacak. Aslolan onların çözümüne endeksli bir idarenin olmasıdır. Bunlarınçözümü konusunda vatandaşla kol kola, vatandaşla iç içe, vatandaşla dertlenenbir yönetim anlayışıyla memleketinin geleceğini birlikte inşa etme mücadelesivermektir." diye konuştu.
PALANDÖKENDENGÜLER' E TEŞEKKÜR
Konuşmasına Samsunesnafına yaptığı örnek hizmetlerden ötürü Odalar Birliği Başkanı Eyüp Güler'eteşekkür ederek başlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu GenelBaşkanı Bendevi Palandöken, tüm esnaf ve sanatkarlar adına hayırlı olmasıtemennisinde bulundu. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen açılışta konuşanPalandöken, Samsun’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Uzun zamansonra Samsun’a geliyorum. Samsun gerçekten çok gelişmiş, büyümüş vegüzelleşmiş. En son Samsun’a geldiğimde özellikle sahil tarafı mezbelelik içindeydi.Ama her şey çok güzel, mükemmel olmuş. Samsunlular gerçekten çok şanslı.Kentiniz de her şey var. Samsun’u daha güzel hale getirenlerin emeğine sağlık”dedi.
Konuşmasında, TicaretOdaları ve Borsaları ile etle tırnak gibi olduklarını belirten BendeviPalandöken, “Esnaf ve sanatkar aynı zamanda sanayicinin ve tüccarın ilkyetiştiği fidanlıktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim KuruluBaşkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere herkesle, tüm kesimleçok güzel bir ahenk ve uyum içinde çalışıyoruz. Hepimizin ortak paydası dahagüçlü bir Türkiye. Esnafı, sanatkarı, tüccarı, sanayicisi ekonomininçimentosudur. Bizler Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütleriyiz. Esnafa,sanatkara, sanayiciye verilen her değer bizleri çok mutlu etmektedir. İnşallahel birliği, gönül birliği ile esnafımızı, sanatkarımızı, tüccarımızı,sanayicimizi ve çok sevdiğimiz ülkemizi daha da iyi yerlere getireceğiz” diyekonuştu.
YILMAZ'DANEYÜB GÜLER'E BÜYÜK ÖVGÜ
Açılışta yaptığı kısakonuşmada Odalar Birliği Başkanımız Hacı Eyüb Güler'e büyük övgüler söyleyen veşükranlarını sunan SamsunBüyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, bu gibi örnek hizmetlerin ikiliilişki sermayesini çok iyi kullanan idarecilerle hayata geçirilebileceğinisöyleyerek, ' Eyüb kardeşimiz kurumsal anlamda bu tip ikili ilişkilerini çokiyi kurabilen örnek bir yönetici, bu sayede çok kısa bir zamanda böyle birhizmet binasını esnafa ve Samsunumuza kazandırdı, bizleri mahcup etmedi. Emeğigeçen herkese başta şahsım olmak üzere kendim ve şehrim adına teşekkürlerimisunuyorum.' dedi.
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEKOLACAK
Açılışta yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yapan ve hizmetbinasının yapılışında emeği geçen herkese şükranlarını sunan Esnaf SanatkarlarOdaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler, ' 37 bin esnaf ve sanatkar 72 meslekodası ile birlikte Samsun'da en büyük kamu yararına hizmet veren STKyapılanması olarak çok kısa zaman büyük işlere imza attık. Bugün yeni hizmetbinamızın açılış vesilesiyle ayrı bir sevinç ve gurur yaşıyoruz. Baştadesteklerini benden hiç esirgemeyen yönetim kurulum olmak üzere; kanaatönderimiz şehrimizin gururu ve Şoförler Federasyonu Genel Başkanımız FevziApaydın, TESK Genel Başkanımız Pendevi Palandöken, binamızın arsa tahsisindeyardımcı olan Madeni Sanatkarlar Odası Başkanımız Uğur Tüfekci, Bürokrasideönümüzü açan çok sevdiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz,aklıma gelen gelmeyen, herkesimden ve kuruluştan herkese ayrı ayrı şükranlarımısunuyorum' diye konuştu.
 


Habere ait diğer fotoğraflar