Kategoriler

PİRİM BORCU BULUNAN ESNAFLARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR!

EMEKLİLİKTE BORCA TAKILANLARA YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol ile borcundan dolayı emekli olamayanlara düşük faizli kredi imkanı sunularak emeklilik yolu açıldı.


Resmi Gazetede 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca sigortalılara bu kanun kapsamına giren borçlarını 30 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar yapılandırma ve 31 Ağustos 2017 tarihine kadar ödeme imkânı tanındığı hatırlatıldı.


'90 BİNE YAKIN KİŞİNİN YARARLANMASI BEKLENİYOR'


İlgili kurumlarca imzalanan protokol gereği 90 bini aşkın Bağ-Kurluya emeklik yolunun açıldığını hatırlatan Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler,'Bu protokol ile hem yaşını, sigortalılık süresini doldurmuş ancak borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş olacak hem de devlet alacağını tahsil etmiş olacak. Böyle bir anlaşma ile Bağ-Kurluların büyük çoğunluğunun borçlarını rahatlıkla ödeyebilecek duruma kavuşacaklarının altını çizen Güler, 'Şuan emekliliği gelmiş ülke genelinde 90 bine yakın prim borçlusu Bağ-Kurlu var. Emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi verilmesi Bağ-Kurlular için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı emeklilik bekleyen tüm Bağ-Kurluların çok iyi değerlendirmesi kendi faydalarına olacaktır' dedi.