Özgeçmişi

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin kurucu isimlerinden olan ve Esnaf ve Sanatkar Siciline ilk sırada 1 sicil numarasıyla kaydı bulunan İsmail Güler'in oğlu olan Hacı Eyüb Güler, 18 Mayıs 2014 yılında gerçekleştirilen olağan genel kurulda başkan seçildi.


1992 yılında babasının vefatıyla teşkilat bünyesinde aktif görevler üstlenen Güler sırasıyla, önce Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığı, 1993 yılı başında ise Samsun Bakkallar Odası Başkanlığı görevlerine seçildi. Yaklaşık 22 yıldır bu görevlerini halen sürdürmektedir. Bir dönem, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Güler, babasından kendisine kalan görev mirasını halen layıkıyla sürdürmektedir.


Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı'nın yanı sıra Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığı ve Samsun Bakkallar Odası Başkanlığı görevlerini halen sürdüren Güler, 19 Nisan 1960 Çarşamba doğumlu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.